Banská Štiavnica - Kalvária a Salamandrové dni

Destinácia: Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Štiavnica
Kód zájazdu: 990469
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:

06:30 hod. odchod zo Žiliny do Banskej Štiavnice, odkiaľ spoločne vystúpime na Banskoštiavnickú kalváriu. Táto kalvária je jedinečným komplexom sakrálnych stavieb, ktorý stojí na kopci vulkanického pôvodu nazývanom „Scharfenberg“ (Ostrý vrch). Aj vďaka svojej výnimočnosti sa radí medzi najkrajšie barokové stavby v strednej Európe. Je tvorená troma barokovými kostolmi, devätnástimi kaplnkami a súsoším Panny Márie. Kedysi bola významným pútnickým miestom. Počas krásneho výletu na toto magické miesto môžete navštíviť Expozície o Kalvárii v priestoroch Dolného kostola.

Presun do centra mesta, prehliadka s miestnym sprievodcom. Banská Štiavnica bola už v r. 1950 vyhlásená za Mestskú Pamiatkovú rezerváciu. Kostol sv. Kataríny, hlavné námestie Svätej Trojice a ďalšie pamiatky tohoto mesta sú natoľko vzácne, že historické centrum bolo v roku 1993 zaradené do zoznamu UNESCO.

Osobné voľno na podujatí Salamandrové dni - Mestské slávnosti, oslavy baníkov, geológov, hutníkov a naftárov, oslava bohatej štiavnickej histórie, tradícií a samozrejme dobrá zábava. Tradíciu slávností začali študenti slávnej Baníckej akadémie. Od deväťdesiatych rokov minulého storočia sa Salamandrové dni konajú každoročne, okrem historického Salamandrového sprievodu sú plné hudby, tradičného jarmoku a ďalšej zábavy. Postupom času sa zmenili na mestský festival s hudbou rôznych žánrov, výstavami, samotným sprievodom, trhmi, besedami, umeleckými prezentáciami, ako aj akciami pre deti od divadelných predstavení, vystúpení sokoliarov a animačných programov až po ukážky prác modelárov či pôsobenie šermiarov.

Cca o 17:00 hod odchod na cestu späť, predpokladaný návrat do Žiliny do 19:30 hodV cene:

luxusný autobus, sprievodca CK a miestny sprievodca v Banskej Štiavnici


PRE UCELENÉ KOLEKTÍVY ZVÝHODNENÁ CENA TERMÍN, PROGRAM A MIESTO ODCHODU UPRAVÍME PODĽA POŽIADAVKY

Banská Štiavnica

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,66 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,44 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »