Orlie hniezdo

Salzburg okolie, poznávací zájazd, Rakúsko Salzburg okolie, poznávací zájazd, Rakúsko Salzburg okolie, poznávací zájazd, Rakúsko Kőnigsee, poznávací zájazd, Rakúsko Orlie hniezdo, poznávací zájazd, Rakúsko
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 961997
Cena od: 178 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

06.09.2019 3 dni First Minute 178 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
3-dňový autokarový zájazd 

Perex:
Národný park Berchtesgaden s horskou cestou a Orlím hniezdom spojeným s Hitlerom, čo však neznižuje veľkoleposť výhľadu. Mazartov historický Salzburg s čokoládovou delikatesou, ale i ochutnávka piva Stiegls. Návšteva mestečka Halleinu a soľných baní (Salzwelten) v mestečku Bad Dürnberg, pevnosť Hohenwerfen s výhľadom na údolie Salzach.

Ubytovanie:
2x v hoteli/penzióne 2*/3*.

Stravovanie:
2x raňajky.

Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Doprava:
Autokar.

1. deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 07:00 hod.). V popoludňajších hodinách sa dostaneme na hranicu Nemecka s Rakúskom do oblasti NP Berchtesgaden, do skál vytesanou 6,5 km dlhou horskou cestou s piatimi tunelmi. Výťahom sa vyvezieme do výšky 1 834 metrov, kde sa vypína bývalá kaviareň Kehlsteinhaus – Orlie hniezdo, darček k 50. narodeninám Adolfa Hitlera. Nacistický vodca však trpel závratmi, a tak tam bol iba párkrát a nikdy sa dlho nezdržal. Stala sa z neho reštaurácia a aj my, bežní smrteľníci, si môžeme vychutnávať výhľad, ktorý bol kedysi určený iba pre Führera a jeho návštevy. Krátka zástavka v mestečku Berchtesgaden. Odchod na ubytovanie. Fakultatívne večera.

2. deň:
Raňajky. Odchod do Halleinu - pôvabného stredovekého mestečka starého 750 rokov s pamiatkovo chráneným historickým jadrom, ktoré patrí k najzachovalejším v Rakúsku. V romantických uličkách starého mesta sa prenesieme do čias, keď sa soľ  ešte nazývala ,,bielym zlatom“ – práve soľ bola komoditou, ktorá mala  významný  vplyv na rozvoj mesta, ako aj obchodu a remesiel. Dodnes zachovalou ríšou ,,bieleho zlata“ su soľné bane (Salzwelten) v malebnej oblasti kúpeľného mestečka Bad Dürnberg na hranici s Nemeckom, kde si užijeme zábavu aj dobrodružstvo – banskou dráhou sa zvezieme do labyrintu štôlní a 60 – metrovou kĺzačkou sa spustíme k podzemnému soľnému jazeru. Salzburg (UNESCO) je rodisko jedného z najväčších fenoménov klasickej hudby, W.A. Mozarta. Miestna sprievodkyňa nám vyrozpráva príbeh tohto velikána, dozvieme sa, kde žil, býval, komponoval či stretával sa s priateľmi a popíjal kávu. Salzburg však nie je len hudba a  Mozart. Je to aj mesto s unikátnou barokovou architektúrou, mesto prekrásnych palácov, kostolov a zámkov. Niet sa preto čo čudovať, že historické jadro mesta bolo v roku 1996 zapísané na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Spoznáme, ako vyzerá a hlavne chutí pravá čokoládová delikatesa – Mozartova guľka a navštívime najväčšiu a jednu z najzachovalejších pevností Strednej Európy – Hohensalzburg. Návrat na ubytovanie. Fakultatívna večera.  

3. deň:
Raňajky. Návšteva pevnosti Hohenwerfen, vypínajúcej sa na skalnom výbežku, z ktorej sa nám naskytne posledný výhľad na údolie Salzach. Pred návratom na Slovensko sa zastavíme v Stiegls Brau Welt – tak ako Heineken v Holandsku alebo Budweiser v USA, je v Salzburgu preslávené pivo Stiegls. Na 3 500 m2 uvidíme a hlavne okúsime všetko, čo sa týka 700-ročnej tradície tohto starého nápoja.  Návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách (cca o 22:00 hod.).


Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, miestneho sprievodcu v Salzburgu, sprievodcu. 
Celková cena nezahŕňa:
Za 1/1 izbu 45 EUR, za 2 večere 41 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstupy, lanovky, cestovné poistenie, pobytovú taxu. 

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,56 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,41 HRK
Turecká lira  EUR 6,60 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »