Českosaské Švajčiarsko - krajina rozprávkovej prírody a malebných zákutí

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 944268
Cena od: 149 €
Príplatky od: 0 €
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

13.09.2019 3 dni First Minute 149 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Vydajte sa do krajiny plnej tajomstiev, nádhernej prírody, čarovných zákutí a na prekrásne miesta, kde sa natáčali známe rozprávky ako Pyšná princezná, Stratený princ, Peklo s princeznou,... Objavte kúzelné Českosaské Švajčiarsko a navštívte Česko a Nemecko počas jedného zájazdu. Uvidíte nádherné národné parky, prírodu bez hraníc. Vymeňte ruch miest a poďte do rozprávkovej prírody. A prečo názov Českosaské Švajčiarsko? Oblasť dostala názov po dvoch umelcoch A. Zinggovi a  A.Graffovi, ktorí tu žili a maľovali krásu okolitých skalných území po oboch stranách hranice – českej aj nemeckej. Je povestná ich veta : "My sa už domov nevrátime, našli sme Švajčiarsko tu."  A to, že ani trochu nezveličovali sa presvedčíte aj Vy sami.

Program:
1.deň :
v ranných hodinách odchod zo Slovenska. Ako prvé navštívite
vyhliadkový skalný most Bastei
v Nemecku, ktorý je symbolom Saského Švajčiarska. Čakajú na vás úchvatné výhľady na majestátne skalné útvary a priam božská krása samotnej prírody. Niet divu, že most je cieľom mnohých fotografov. Vznik mostu sa datuje od roku 1851 a jednalo sa vôbec o prvú európsku stavbu pre turistov.  Neskôr presun do malebného kúpeľného mestečka
Bad Schandau
ktoré významne preslávil Dr. Kneipp svojimi liečivými kúrami. Možnosť prechádzky po centre mesta a po kúpeľnom parku, Individuálny program. V podvečerných hodinách odchod na hotel. Ubytovanie. Nocľah.
2.deň :
po raňajkách Vás čaká
romantická plavba v tiesňavách v Hřensku
Už samotná cesta k tiesňave bude pre Vás neskutočným zážitkom, nakoľko budete prechádzať prekrásnou prírodou popri rieke Kamenica. Loďkou sa preplavíte cez
Edmundovu tiesňavu
Plavbu v zajatí hlbokých skál Vám spestrí rozprávanie prievozníka. V popoludňajších hodinách navštívite
Děčínsky zámok
jeden z najväčších a najstarších zámkov v Čechách. Okúzli Vás aj
ružová záhrada
ktorá spája výnimočnú barokovú architektúru a podmanivú krásu rozkvitnutých ruží. Možnosť prechádzky po zámockom parku a individuálne voľno v centre mesta. V podvečerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.
3.deň :
po raňajkách sa vydáte k 
Pravčickej bráne
( 45 min. pešo), ktorá je považovaná za najkrajší a najobdivovanejší prírodný útvar a symbol Českého Švajčiarska. Priamo pri tejto bráne bol postavený luxusný hotel, zámoček Sokolí hnízdo ( dnes galéria a reštaurácia) pre bohatú klientelu, ktorá sa sem nechala vyniesť na nosidlách. Pravčická brána sa stala cieľom mnohých slávnych osobností medzi ktorými bol aj Hans Christian Andersen. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko približne o 13:30 hod..Príchod do Bratislavy približne o 21:00 hod..    Zmena programu vyhradená.Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
2 x hotelové ubytovanie v kategórii 3*
2 x raňajky
služby overeného sprievodcu
poistenie insolventnosti CK
V cene nie je zahrnuté:
príplatok za jednolôžkovú izbu
 30 € / osoba / noc
prípadná pobytová taxa v hoteli
 cca 2 € /osoba/ noc ( platí sa na mieste) 
obojsmerná miestenka 
 7 € / osoba ( môžete si vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...) 
nástupné miesta
  Nitra 8 € (garantovaný zvoz) Sereď 8 € (garantovaný zvoz) Trnava 8 € (garantovaný zvoz) Bratislava 0 € (garantovaný zvoz) Všetky nástupné miesta budú realizované.
plavba - Edmundova tiesňava
 ( jedna cesta )- 80 Kč / dospelá osoba, deti 3-15 rokov - 40 Kč, dôchodci - 40 Kč
Pravčická brána
- 75 Kč / dospelá osoba, 25 Kč / deti, študenti, dôchodcovia
zámok Děčín
- 100 Kč / dospelá osoba, 80 Kč / študenti a seniori, 50 Kč / deti do 15 rokov

Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,55 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,34 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »