Moskva a Petrohrad - Zájazd na Veľkú noc 2020

Moskva a petrohrad - zájazd na veľkú noc 2019 - Petrohrad moskvaii Moskva a petrohrad - zájazd na veľkú noc 2019 - Cea06baa-6e10-4b41-8dcf-60add7b64f41 Moskva a petrohrad - zájazd na veľkú noc 2019 - D6737402-c3f6-4832-b96d-62130e9fdad4 Moskva a petrohrad - zájazd na veľkú noc 2019 - D904d223-3012-4fe2-a500-7852f646db41 Moskva a petrohrad - zájazd na veľkú noc 2019 - Dc161eef-a065-449e-9041-098cff9de5b4 Moskva a petrohrad - zájazd na veľkú noc 2019 - Petrohrad poznavaci zajazd Moskva a petrohrad - zájazd na veľkú noc 2019 - Moskva petrohrad zajazd 08
Destinácia: Rusko
Kód zájazdu: 915083
Cena od: 1 985 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

08.04.2020 6 dní First Minute 1 985 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Moskva a Petrohrad počas Veľkej noci, je príležitosť ako spojiť príjemné s užitočným. Spoznáte dve nádherné metropoly, ktoré sa Vám vryjú do pamäti a využijete dni voľna - a to za skvelú predsezónnu cenu ! Moskva a Petrohrad sú totiž nádherné v každom ročnom období!

6- dňový poznávací zájazd do Moskvy a Petrohradu


Program:
1.deň: 

Odlet z Bratislavy, prílet do Moskvy vo večerných hodinách, ubytovanie, noc v hoteli.

2.deň: 

Po raňajkách prehliadka Moskvy, návšteva historického centra. Divadelné námestie a Bolšoj Teatr, Námestie revolúcie a Hotel Metropolitan, Manéžne námestie, podzemné nákupné centrum Ochotnyj rad, kde z jeho strechy nazrieme do podzemia na nakupujúcich Moskovčanov, či správne Moskvičov. Zo strechy Ochotného radu sa nám naskytne krásny výhľad na Sochu Žukova, Historické múzeum, či Červené námestie, ktoré navštívime neskôr. Prejdeme sa Alexandrovským sadom, pozdĺž pietneho miesta - Hrobu neznámeho vojaka s večným ohňom a počkáme si na výmenu stráží. V čase obeda navštívime slávny GUM a po obednej prestávke prejdeme Iverskou bránou. Ak chcete vedieť, či sa ešte do Moskvy na nejaký poznávací zájazd vrátite, môžete si hodiť mincu na Nultom poludníku. Na poznávacom zájazde do Moskvy rozhodne nevynecháme návštevu Kremľa - súčasného sídla parlamentu a prezidenta ( budeme sledovať vlajku, či práve úraduje alebo nie ). Kremeľ je na zozname UNESCO a niet sa čo čudovať, ešte pred vstupom na nádherné a unikátne námestie nás privíta slávna Car - puška, delo z ktorého sa nikdy nestrieľalo a Car - kolokol, zvon, ktorý nikdy nezvonil. Chrámové námestie, Uspenskij sobor, Blagoveščenskij sobor a Archangeľskij sobor Vás nenechajú ľahostajnými - sú totiž nádherné a patria medzi chrámy, pre ktoré sa rozhodne chodí na poznávacie zájazdy. Uvidíme aj zvonicu Ivana Hrozného, ktorá bola svojho času najvyššou vežou v Moskve a cez najvýznamnejšiu bránu - Spaskaju - sa presunieme na Červené námestie. Tu nás čaká ešte zopár prekvapení, no tým najväčším, je jedným zo symbolom Moskvy - Chrám Vasileja Blaženého. Po prehliadke Červeného námestie Vám doprajeme osobné voľno, aby ste si ešte všetky dojmy mohli vychutnať

3.deň:

Po raňajkách sa pustíme opäť do poznávania centra Moskvy. Dopoludnia navštívime slávneho V.I.Lenina v jeho Mauzóleu a popoludní prejdeme k ďalšiemu nádhernému chrámu - Chrámu Krista Spasiteľa, ktorý je najväčší pravoslávny chrám nie len v Moskve, ale dokonca i na svete ( ten druhý, ktorý nasleduje o približne meter uvidíme tiež, ale v Petrohrade ). Toto je presne ten chrám v Moskve, ktorý bol za Stalina zbúraný a bo tu vybudovaný bazén. Tento ktorý uvidíte je replika, ale tak nádherná, že nebudete chcieť uveriť, že nie je originál. Z mostu pri chráme sa nám naskytne ešte minimálne jeden zaujímavý pohľad - na megalomanskú takmer sto metrovú sochu Petra I., niet sa čo čudovať, veď je dielom Zuraba Cereteliho. V tento deň navštívime aj tzv. najlacnejšie múzeum - za cenu jedného lístka, hneď niekoľko skvostov - prevezieme sa totiž tými najkrajšími stanicami metra, ktoré je traba radšej raz vidieť, ako sto krát o nich čítať. Jedna z najobľúbenejších staníc našich klientov je asi Kijevskaja, tú určite nevynecháme. Po zaujímavej, ale tiež rušnej jazde podzemnou Moskvou vystúpime na Arbate. Tu Vám doprajeme zaslúžený relax a voľno na nákupy suvenírov. Vo večerných hodinách presun rýchlovlakom do Petrohradu - noc v hoteli v Petrohrade.

4.deň:

 V Petrohrade Vás čaká na poznávanie opäť veľa. Srdcom Petrohradu je Nevský prospekt a to najdôležitejšie, čo musíte v Petrohrade spoznať leží práve tu, na Nevskom prospekte popretkávanom kanálmi riečok Fontánka, či Mojka. Uvidíte Stroganov palác, Dom knihy nádhernú secesnú  budovu, Chrám Kristovho vzkriesenia, ktorý Vám bude veľmi pripomínať ten z Moskvy na Červenom námestí, ale tento v Petrohrade je podstatne novší. Bol totiž postavený ako pamiatka na cára Alexandra II, na ktorého bol spáchaný atentát presne tu. Pôjdeme aj okolo Historického múzea, teda bývalého nádherného Michailovského paláca a určite do veľkolepého pravoslávneho chrámu - Kazanského chrámu. Okrem obeda sa určite zastavíme aj na najlepšie koláče, ktoré v Petrohrade musíte ochutnať.

5.deň: 

Po raňajkách Vás čaká ďalší zo symbolov Petrohradu, ktorý treba spoznať -  Ermitáž. Jedna z najznámejších a najväčších svetových galérií, kde vo viac ako 400 sálach je vystavených viac ako 3 milióny exponátov, spolu v 6 budovách na nábreží rieky Nevy. Po dopoludňajšej prehliadke a obednej prestávke budeme pokračovať v spoznávaní Petrohradu. Popri budove Admirality prejdeme až na Námestie dekabristov, ktoré zdobí veľkolepá socha Medenného jazdca, ktorú dala postaviť Katarína II., ako pamiatku pre svojho predchodcu Petra I. Jedným z najkrajších chrámov v Petrohrade je Chrám sv. Izáka, to je ten ktorý je druhý najväčší po Chráme Krista spasiteľa v Moskve, no tento v Petrohrade je našťastie originál a veľkolepý. Navštívime aj Petropavlovskú pevnosť na Zajačom ostrove, založenú Petrom I., ktorá patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky nie len Petrohradu, ale i Ruska. Z Petropavlovskej Pevnosti si pozrieme aj bývalý dom Petra I., ktorý Vás pravdepodobne prekvapí  svojou skromnosťou a určite nevynecháme ani slávnu Auroru.

6.deň: 

Posledný deň je určený na cestovanie. Odchod z Petrohradu v ranných hodinách rýchlovlakom do Moskvy. Transfer  na letisko, odlet na SK.


Cena zahŕňa:  

5x ubytovanie s raňajkami, Letecká doprava  BA - Moskva a späť , Letiskové a servisné poplatky, 10kg podpalubná batožina + príručná batožina , pobytová taxa, Doprava rýchlovlakom Sapsan z Moskvy do Petrohradu a späť, Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas pobytu v Moskve a Petrohrade, Program a organizácia, Víza

Cena nezahŕňa:
 

cestovné poistenie 2€/os/deň, lokálne transfery 60€ /os., prenájom audioguide zariadenie 2€/ os./ deň, metro cca 0,50€/ jazda, vstupy cca 60-100€ , 139€ doplatok za 1-lôžkovú izbu

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " MOSKVA A PETROHRAD - zájazd na Veľkú noc 2020":

Trvanie zájazdu: 6 dní/ 5 nocí

Ubytovanie: ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. Izby sú jednoducho vybavené, ale slušné a čisté. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia. Všetkých 5 nocí je na hoteli ( žiadna noc nie je vo vlaku )

Stravovanie: raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

Cestovné poistenie: poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. Poistenie na zájazd odporúčame uzatvoriť u nás, nakoľko k vybaveniu víz predkladáme kompletné poistné zmluvy.

Cestovné doklady a víza: k cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas, platný 6 mes. po návrate a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu. Cena víz pri štandardnej lehote vybavenia je zahrnutá v cene zájazdu, v prípade vybavenia víz expresne do 3 dní ( napr. neskorý nákup zájazdu týždeň pred odchodom, alebo neposkytnutie dokumentov včas v požadovanom termíne ) je cena víz vyššia o 50€ /os.

Veľkosť skupiny na zájazde: v skupine je približne od 7 do 16 osôb. Realizáciu zájazdu garantujeme už od 6 prihlásených osôb.


Presun rýchlovlakom Sapsan: žiadna noc vo vlaku - presun z Moskvy do Petrohradu a späť je zabezpečený moderným rýchlovlakom Sapsan - všetky noci sú na hoteli.

Sprievodcovské služby:
 počas celého zájazdu je Vám s dispozícii  sprievodca s certifikátom CR.

Transfery: všetky presuny v rámci zájazdu pri ktorých máte so sebou batožinu ( presun letisko - hotel, hotel - vlaková stanica atď ) sú zabezpečené lokálnymi transfermi - minibusmi. Na ostatnú lokálnu dopravu v rámci prehliadok sa využíva metro, poprípade MHD.

BONUS I. pre každého účastníka zájazdu: Každý, kto si zakúpi náš zájazd obdrží po úhrade zdarma e-book o geografii, histórii, pamiatkach a  miestach, ktoré na zájazde uvidíte, alebo navštívite.

BONUS II: 
WIFI nie len na hoteli, ale počas celého zájazdu. Náš sprievodca bude mať počas dňa wifi, na ktoré sa môžete pripojiť a byť tak v kontakte s Vašími blízkymi nie len ráno a večer z hotela. Rusko je totiž z pohľadu našich mobilných operátorov vo veľmi drahej zóne, no tento problém sme Vám vyriešili tak, že sa budete môcť pripojiť na internet CK.

BONUS III: 
možnosť prenájmu audioguide zariadenia 2€/os/deň, spolu 8€.

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,17 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,54 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »