Kalábria s výletom na Sicíliu a Lipari

Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 618018
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:

Transfer z Bratislavy do Brna. Odlet z Brna do Kalábrie, prílet do Lamezia Terme a transfer na ubytovanie. Ubytovanie na Capo Vaticano, cca 300m od jednej z najkrajších pláží Kalábrie.

2. deň:

Pobyt na Capo Vaticano, odpočinok, kúpanie, pobyt na pláži. Popoludní fakultatívna plavba v člnoch pozdĺž pobrežia a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohľadmi na skalnaté útesy ukrývajúce malé piesočné plážičky. Potom prejazd k majáku s jedinečnými výhľadmi na celé pobrežie a pekným posedením. Za dobrej viditeľnosti možnosť pozorovania aj Sicíliu s Etnou a Lipárske ostrovy.

3. deň:

Celodenný odpočinok na pláži pri mori. Popoludní fakultatívne výlet loďou na ostrov Stromboli, ktorý je známy predovšetkým pre svoj stále činný vulkán. Po príchode na ostrov možnosť prechádzok alebo večera v reštaurácii a potom už za tmy vychádzka loďou na more k miestu zvanému Sciara del Fuoco, odkiaľ je možné pozorovať malé erupcie sopky. Neskoro večer návrat na ubytovanie. Tento výlet sa koná podľa aktuálnej aktivity sopky a objednáva sa až na mieste.

4. deň:

Celodenný výlet loďou, pri ktorom spoznáme jedny z najpríťažlivejších talianskych ostrovov, Liparské ostrovy. Užijeme si aj kúpanie. Navštívime 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrove Lipari možno absolvovať prehliadku historického mesta Lipari alebo sa budeme môcť zúčastniť okruhu mikrobusom okolo ostrova. Na ostrove Vulcano môžeme využiť liečivých kúpeľov v sírnom bahennom jazierku alebo si odpočinúť na plážach z čierneho sopečného piesku. Na záver priplávame k ostrovu Stromboli, kde budeme môcť pozorovať ohromné lávové polia, opakujúce sa výbuchy aj absolvovať krátku prechádzku dedinkou plnou obchodíkov a posedenie. K večeru návrat loďou späť na ubytovanie.

5. deň:

Celodenný výlet autobusom a trajektom na Sicíliu. Prejdeme krátkym trajektom Messinskú úžinu oddeľujúce Kalábriu od Sicílie a navštívime mesto Messina. Tu urobíme krátku zastávku na prehliadku unikátnej katedrály s funkčným orlojom aj na krátke posedenie na kávu alebo niečo sladké. Popoludní navštívime Taorminu, jedno z najkrajších a najnavštevovanejších miest Sicílie. Jej čaro nespočíva len v nádherných starobylých uličkách a námestiach plných kaviarní, obchodíkov so suvenírmi ale aj v jej historických pamiatkach, ako je Dóm, grécke divadlo, odkiaľ je prekrásny pohľad na záhrady Naxos a stále výbušnú sopku Etnu a množstvo palácov. Návšteva mesta potrvá cca 3 hodiny s voľným rozchodom. K večeru návrat späť na ubytovanie.

6. deň:

Dopoludnia voľno, kúpanie. Popoludní výlet autobusom pozdĺž pobrežia bohov do mesta Tropea, jedného z najnavštevovanejších miest južného Talianska, nazývaného perla Kalábria. Starobylé mesto pochádzajúce už z grécko-normanskej doby je vystavané na útesoch nad belavými piesočnými plážami. Počas návštevy je možné kombinovať prehliadku množstvo historických pamiatok s posedením v typických reštauráciách v krivolakých uličkách i dych vyrážajúcimi výhľady na pobrežné scenériu s kostolom sv. Marie vystavaným na vrchole skalnatého útesu nad nádhernými plážami. Po prehliadke mesta návšteva miestnej výrobne s ochutnávkou typických produktov a možnosťou ich nákupu. Večer návrat na ubytovanie.

7. deň:

Celodenný odpočinok, voľno, kúpanie, pobyt na pláži.

8. deň:

Transfer na letisko a odlet späť do Brna a následne transfer do Bratislavy .

Cena zahŕňa:
transfer z Bratislavy do Brna a naspäť, letecká preprava Brno-Lamezia Terme a späť, letiskové taxy, 7x ubytovanie vo 2lôžk. izbách alebo apartmánoch, 7x polpenzia, výlety podľa programu, sprievodcovské služby, poistenie voči insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:
jednolôžková izba (os / pobyt) - 112 €,, fakultatívny výlet loďou pozdĺž pobrežia 20€, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Názor CK:
Tam aj späť letecky. Ubytovanie na jednom mieste s krásnym kúpaním ! Okrem iného uvidíte tieto miesta: CAPO VATICANO - TROPEA - TAORMINA - MESSINA - LIPARI - VULCANO - STROMBOLI

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,92 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »