Portugalsko to najlepšie Lisabon, Porto a Faro

Portugalsko 3 Portugalsko 1 Portugalsko 2 Portugalsko 4
Destinácia: Portugalsko
Kód zájazdu: 1405684
Cena od: 899 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

11.10.2026 8 dní First Minute 899 € +0 € odlet: Viedeň letecká
18.10.2026 8 dní First Minute 899 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Súhrn zájazdu:
Historické Porto alebo modernejší Lisabon či pobrežie a útesy Faro? Neviete si vybrať ktoré z týchto portugalských miest navštíviť? Tak prečo ich nenavštíviť oba a to počas jedného zájazdu? Ponúkame Vám výborný program pre spoznanie oboch týchto úžasných miest v Portugalsku, ktoré určite stoja za návštevu! Portugalsko je naozaj jedinečné, a očarí každého. Jeho územie má nevyčísliteľné bohatstvo v podobe kozmopolitných miest, fantastických historických centier, kaviarní, palácov a katedrál. Užívať si zaslúženú dovolenku v zákutiach s takým zvláštnym šarmom je skutočný zázrak. A nezabudnite, že s organizovaným programom, ktorý sme pre vás pripravili, budete môcť ochutnať aj jeho výbornú kuchyňu a vypočuť si živú hudbu fado.

Program zájazdu:
1. deň 
Odlet z Viedne. Po viac ako 3 hodinovom lete pristávame v jednom z najzaujímavejších miest Portugalska, druhého najväčšieho mesta Portugalska - Porto, a môžeme začať spoznávať toto krásne a zaujímavé mesto.
Obujeme si pohodlnú obuv, keďže mesto je postavené na kopci a prvá ochutnávka mesta môže začať.
Panoramatická prehliadka Porta, fascinujúceho a rušného mesta, ktoré sa v posledných rokoch stalo jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe. Má dlhú históriu, širokú škálu turistických atrakcií, rušný nočný život a obchod, ktorý spája tradíciu s novými trendmi. Ideme navštíviť jeho štvrte, začneme v hornej časti, navštívime: Seo Catedral, kde sa dozvieme o pôvode mesta a naskytne sa nám nevšedný výhľad na mesto. Ďalej budeme pokračovať na vežu Clérigos a železničnú stanicu San Bento - vynikajúci príklad typickej dlaždicovej výzdoby, ktorá je reprezentatívna pre Portugalsko, ale predovšetkým pre Porto. Určite nevynecháme ani histrické kníhkupectvo Lello, ktoré je ako z rozprávky a je funkčné od roku 1906. Hovorí sa, že počas rokov, keď žila v meste spisovateľka Harryho Pottera bola inšpirovaná kníhkupectvom Lello, aby vytvorila Rokfortské schody.  Pre záujemcov večera na jednom z najtypickejších miest v meste v štvrti Gaia, počas jedla si užijeme tradičnú fado show. 
Ubytovanie.

2. deň 
Raňajky. Pokračovanie v prehliadke mesta, uvidíme krásne výhľady mesta.
Na obed ochutnáme tradičné jedlo mesta Porto Francesinha, a určite neostaneme hladní.
Na brehu rieky Douro nájdeme najstaršiu štvrť hlavného mesta Ribeira. Labyrint dláždených ulíc, domy s farebnými fasádami s výhľadom na rieku sú ďalším symbolom mesta spolu s Mostom Luisa I., majstrovským dielom z devätnásteho storočia postaveným zo železa, ktoré spája Porto so štvrťou Gaia (štvrť vinárstiev). Záujemcovia si môžu spraviť okružnú plavbu po 6 mostoch, ktoré sa na rieke nachádzajú a spraviť si nezabudnuteľné fotky. Nie nadarmo je to jedna z najpopulárnejších atrakcií mesta.
Železným mostom sa vyberieme do štvrti Gaia. Vychutnáme si krásne výhľady z druhej strany rieky so západom slnka. Ubytovanie

3. deň 
Raňajky. Presun do hlavného mesta Lisabon. Je to živé, dynamické, multikultúrne a prekvapivé mesto. Vydáme sa za objavovaním nádhernej historickej štvrte Belém, ktorá sa venuje slávnym portugalským zaoceánskym plavbám. Uvidíme najfotografovanejšiu pamiatku Lisabonu – Belémsku vežu, ktorá slúžila aj ako maják. Pozrieme si slávny pamätník objaviteľov pripomínajúci slávu moreplavcov. Uvidíme veľkolepý kláštor  Jeronymov zo 16. storočia, kde odpočíva sám Vasco de Gama.
Nesmieme tiež zabudnúť ochutnať sladký zákusok - Pastel de Belém.
Voľný program a nocľah. 

4. deň 
Raňajky. Možnosť fakultatívneho výletu (poprípade strávenie dňa v Lisabone) - Dnes nás čaká rozprávkový deň, prvou zastávkou bude Sintra, ktorá sa nachádza len 28 kilometrov od portugalskej metropoly. Toto čarovné mesto je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a niet sa čomu čudovať, pretože je plné kultúrneho dedičstva, ktoré budete môcť objavovať aj vy sami vo voľnom čase, ktorý máte. Zastavíme sa aj v prímorskom Cascais, obľúbenom letovisku aristokracie, kde si užijeme relax, kávu či nákupy. Pokračujeme do Cabo da Roca - pár kilometrov od Sintry sa nachádza najzápadnejší pevninský výbežok Portugalska a kontinentálnej Európy. Tam budeme môcť obdivovať silu Atlantiku a cítiť závraty na jeho útesoch.
Deň zakončíme pri útesoch Boca do Inferno, kde sa oceán dramaticky láme o skaly. Návrat na ubytovanie. Nocľah.

5. deň 
Raňajky, Presun do historického centra Lisabonu , kde budeme spoznávať všetky hlavné námestia, najstaršia štvrť Lisabonu – Alfama s vyhliadkami Slnečná brána a Santa Luzia. Prezrieme si najstarší chrám katedrále Sé, najväčšie a zároveň najkrajšie námestie Lisabonu – Placa de Comercio - námestie čierneho koňa, Námestie Rossio, kde sa konali býčie zápasy, divadlo Teatro Nacional Dona Maria II.
Prejdeme k starej štvrti Bairro Alto kde uvidíme výťah Santa Justa, a budeme mať možnosť si posedieť na dobrej večery či pri poháriku vínka.
Potulkami mestom určite uvidíme aj slávnu lisabonskú električku, ktorá patrí k neodmysliteľným symbolom Lisabonu.
Ubytovanie

6. deň 
Raňajky, presun do mesta Faro. Začneme prehliadku v časti Staré Mesto. Tento historický kút je oknom do portugalskej minulosti, plnej tajomstiev, očarujúcej architektúry a jedinečnej atmosféry. Prejdeme sa dláždenými ulicami a objavíme obchody, útulné kaviarne a zákutia plné histórie za každým rohom. Preskúmame majestátnu katedrálu Sé - impozantná budova s ??gotickou architektúrou. Panoramatický výhľad na mesto si vychutnáme z Veže katedrály.
Prejdeme sa k ikonickému Arco da Vila - triumfálna brána v srdci Starého Mesta.
Vo večerných hodinách sa môžete prejsť po Starom meste. Keď slnko zapadne, Staré Mesto Faro ožije zvláštnym šarmom. Úzke dláždené uličky sú osvetlené zábleskami starých lampášov a vytvárajú romantickú atmosféru, ktorá Vás pozýva na nezabudnuteľnú nočnú prechádzku. Historické fasády budov odhaľujú pod jemným svetlom architektonické detaily, zatiaľ čo kaviarne a reštaurácie vydávajú vrelé privítanie so smiechom návštevníkov a jemnou hudbou v pozadí.
Voľný program a ubytovanie v hoteli.

7. deň
Raňajky. Dokončenie spoznávania Fara. Nevynecháme kostol Carmo, ktorý je ako umelecké dielo. Či kostol Capela dos Ossos, ktorý zdobia ľudské kosti, a dozvieme sa prečo je tomu tak. Naša ďalšia zastávka bude záhrada Manuela Bívara. Jednou z atrakcií tejto záhrady je jej strategická poloha pri rieke Formosa.
Počas oddychu a dýchania čerstvého vzduchu si môžete vychutnať nádherné výhľady. Záujemci môžu stráviť čas na bielych plážach. Relax s nádhernými plážami a výhľadmi. Presun na letisko a odlet do Viedne.

Cena zahŕňa:
- letecká doprava Viedeň - Faro - Porto - Viedeň, vrátane letiskových poplatkov
- 6 x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe - kategória min. 3*
- 6 x raňajky
- služby kvalitného sprievodcu 
- poistenie insolventnosti CK
- príručná batožina 40 x 30 x 20 cm 

V cene nie je zahrnuté:
- doprava po Portugalsku cca 98  EUR / osoba
- pobytová taxa - platba na mieste cca 4,50 € /os./noc

Nepovinné príplatky:
- transfer Bratislava - letisko Viedeň a späť - cca 35 €/ osoba
- komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 5,80 € / osoba /deň
- príplatok za jednolôžkovú izbu 320 €/os/zájazd (povinné pri obsadení izby jednou osobou)
- príručná batožina naviac 55 x 40 x 20 cm - 10 kg - od 56 eur /spiatočne
- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 35 € /osoba
- fakultatívny výlet Sintra, Cabo da Roca, Cascais - cca 58 € / osoba

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.
Ubytovanie je zabezpečené v hoteloch kategórie 3* hotelovej siete IBIS a podobne. Izby slušné, čisté, útulné s vlastným soc. zariadením na každej izbe. 7 dní pred nástupom na zájazd zasielame klientom pokyny k zájazdu, kde je uvedený presný názov hotela pre daný termín zájazdu. 

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,25 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 52,76 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »