Luxusný Egypt

Destinácia: Egypt
Kód zájazdu: 1267760
Cena od: 2 509 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

30.10.2023 7 dní First Minute 2 509 € +199 € odlet: Praha letecká
30.12.2023 7 dní First Minute 2 949 € +199 € odlet: Praha letecká
03.02.2024 7 dní First Minute 2 509 € +199 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: PRAHA (VIEDEŇ) – KÁHIRA - ASUÁN
odlet do Káhiry a následne do Asuánu. Po prílet do Asuánu privítanie česky hovoriacim sprievodcom, transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.

2: JEDINEČNÝ CHRÁM ABU SIMBEL
Raňajky, prelt do Abu Simbel a prehliadka jedného z najslávnejších egyptských chrámov na brehu Násirovho jazera. Oba jedinečné chrámy boli vytesané do skalného masívu v 13.stor. pred n.l. Veľký chrám bol zasvätený faraónovi Ramzesovi II., menší jeho manželke Nefertari. V poobedňajších hodinách transfer na letisko a prelet späť do Asuánu. Návrat do hotela, individuálne voľno. Možnosť fakultatívne navštíviť Núbijskú dedinu.

3: VYSOKÁ ASUÁNSKA PRIEHRADA - CHRÁM PHILAE - BOTANICKÁ ZÁHRADA
Raňajky, prehliadka unikátnej stavby Asuánskej priehrady na Níle a následne plavba k ostrovčeku, na ktorom sa nachádza Philae, chrám zasvätený bohyni Eset. Návšteva botanickej záhrady na Kitchenerovom ostrove so zbierkou tropických a subtropických rastlín. V poobedňajších hodinách nalodenie sa na palubu luxusného parníka na plavbu po Níle. Nocľah na lodi.

4: CHRÁMY KOM OMBO A EDFÚ
Po raňajkách na palube lode priplávame do Kom Ombo a navštívime tunajšie unikátne chrámy z obdobia Ptolemajovskej dynastie, zasvätené bohom Horus a Sobek. Plavba do Edfu a prehliadka Chrámu boha Hora, ktorý je nielen najviac dochovaným kultovým chrámom v Egypte, ale aj jedným z najkrajších staroegyptských chrámov. Návrat na palubu lode, relax pri plavbe do Luxoru. Nocľah na lodi.

5: ÚDOLIE KRÁĽOV - KARNAK - LUXOR
V skorých ranných hodinách fakultatívne možnosť letu teplovzdušným balónom pri východe slnka. Raňajky, návšteva zádušného chrámu kráľovny Hatšepstut a Údolia kráľov, slúžiaceho ako pohrebisko faraónov a mocných šľachticov. Prehliadka Memnonových kolosov a návšteva alabastrovej dielne. Po obede na palube lode návštívime chrámy Karnak a Luxor. Návrat na palubu lode.

6: PYRAMÍDY V GÍZE - SFINGA - EGYPTSKÉ MÚZEUM
Skoré raňajky na palube lode, transfer na letisko v Luxore a prelet do Káhiry. Prehliadka svetoznámych pyramíd v Gíze - jediná zachovaná pamiatka zo starovekých 7 divov sveta - a sochy Sfingy. Nasleduje návšteva Egyptského múzea, kde sa ukrývajú poklady z dôb dávno minulých. Ubytovanie v hoteli, krátky odpočinok, večera. Vo večerných hodinách hudobné a svetelné predstavenie pyramíd. Nocľah v hoteli.

7: CETADELA SALAHA EL DINA, ALABASTROVÁ MEŠITA, BAZÁR CHÁN AL CHALÍLÍ
Raňajky, návšteva Citadely Salaha El Dina, mešity Muhammada Alího známeho ako Alabastrová mešita, presláveného bazáru Chán al Chalílí. Transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

Zmena programu a ubytovania vyhradená.
Podmienkou vstupu do Egypta je dokončená vakcinácia alebo negatívny PCR test pred odletom (nie starší ako 72 hodín).
Neočkovaní klienti sú povinní absolvovať Antigénny test pred nástupom do lietadla na ceste späť - cena cca 35,- USD/osoba.

* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Káhira - Praha s prestupmi v ekonomickej triede (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
vnútroštátne prelety Káhira - Asuán, Asuán - Abu Simbel - Asuán, Luxor - Káhira
2x nocľah s raňajkami v hoteli 5* v Asuáne
3x nocľah s plnou penziou na palube 5* lode
1x nocľah s polpenziou v hoteli 5* v Káhire
program vrátane vstupov a transferov podľa itinerára
česky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahrnuje:
vízum do Egypta - cca 25,- USD (vybavuje sa na mieste po prílete)
prepitné cca 30,- USD/osoba
letiskové taxy 199,- EUR/osoba
Komplexné cestovné poistenie PLUS 7,- EUR/osoba/deň *
fakultatívne výlety

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 22,98 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »