Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní

Zájazd do Gruzínska Zájazdy do Gruzínska so sprievodcom Gruzínsko zájazdy poznávacie Gruzínsko poznávacie zájazdy so sprievodcom Sirne kúpele v Gruzínsku Zájazdy do Gruzínska Zájazd do Gruzínska so sprievodcom Gruzínsko zájazdy Gruzínsko suveníry Suveníry z Gruzínska Jedlo v Gruzínsku Gruzínsko Zájazd do Tbilisi Gruzínsko Kutaisi Zájazdy do Gruzínska so sprievodcom Gruzínsko kláštor Gruzínsko zájazd na 5 dní Gruzínsko poznávačka Vojenská cesta Gruzínsko
Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1227298
Cena od: 809 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

20.07.2022 5 dní Last Minute 839 € +0 € odlet: Viedeň letecká
23.08.2022 5 dní First Minute 809 € +0 € odlet: Viedeň letecká
13.09.2022 5 dní First Minute 899 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rýchly popis:
Poznávací zájazd do Gruzínska so sprievodcom.
Zájazd do Gruzínska Vám poskytne kompletný mix toho naj, čo Gruzínsko ponúka. Gruzínske atrakcie sú skutočná povzbudzujúca vitamínová bomba pre Vaše telo aj dušu. Gruzínske vína, očarujúca gruzínska príroda, atrakcie, či skvelá partia cestovateľov, to všetko Vás nabije pozitívnou energiou akú ste na poznávačke do Gruzínska ani nečakali. Poznávací zájazd do Gruzínska Vás nabije pozitívnou energiou na celý rok!

Program:
Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní

1.Deň: Začína sa cesta po Gruzínsku  za pohladením duše a všetkých našich zmyslov
Po stretnutí v BA so slovenským sprievodcom nás čaká spoločný transfer na letisko, odlet priamym letom z Viedne do gruzínskeho Kutaisi. V Kutaisi nás privíta náš miestny sprievodca. Po prílete si odskočíme do zmenárne, aby sme si mohli zameniť Gruzínske lari. Prvý dotyk so zakaukazským Gruzínskom pocítime na výbornom obede v typickej gruzínskej reštaurácii a posilnení a oddýchnutí po ceste navštívime prvú pamiatku, kláštor Gelati ( UNESCO) z 12.st.,  jeden z prvých a zároveň najväčších kláštorov v Gruzínsku,  s prenádhernými freskami v interiéri kláštora. Po návšteve kláštora pocestujeme s našim miestnym minibusom do hlavného mesta Gruzínska, Tbilisi, ubytujeme sa v 4* hoteli, kde strávime všetky noci počas celého pobytu v Gruzínsku.
 
2.Deň: Dnes máme rande s novým mestom, spoznáme gruzínske Tbilisi, pozrieme si panoramatické výhľady z lanovky, ochutnáme známe gruzínske vína a na záver dňa sa zrelaxujeme v úžasných sírnych kúpeľoch
Prvý deň nás čaká prehliadka hlavného a najväčšieho mesta Gruzínska - Tbilisi, ktoré je plné kultúrnych a  historických pamiatok.  Uvidíme rôzne architektonické skvosty, ako Gruzínske národné múzeum, Štátne konzervatórium, Operné a baletné divadlo, či Múzeum moderného umenia Zuraba Cereteliho, ktorého už poznáte ak ste s nami boli už v Moskve. Navštívime nádhernú katedrálu Sameba, ktorá nás privíta podmanivou vstupnou záhradou. Sameba – Katedrála najsvätejšej trojice je najväčšou katedrálou v Gruzínsku a so svojou výškou 101m vynímajúc sa na jednom z kopcovitých výbežkov ponad Tbilisi vytvára dojem monumentálnosti a obrovskej posvätnosti nie len pre obyvateľov Tbilisi, ale aj pre nás.  Uvidíme aj slávny Vorontsov palác, ktorý bol sídlom ruského gubernátora Vorontsova pre Kaukaz, kde sa v časoch ruského impéria konali významné ceremónie, večierky, bály, či stretnutia štátnikov, palác v ktorom bola po revolúcii v Rusku, podpísaná v roku 1918 nezávislosť Gruzínska  a v ktorom v 30-tych rokoch 20.st.  žila aj Stalinova matka. Uvidíme tiež majestátnu budovu Národnej knižnice, ikonickú neoklasicistickú budovu Cirkusu Tbilisi, postavenú v ére sovietskeho zväzu na podnet Stalina, na pahorku s nádherným výhľadom na veľkolepé  Námestie hrdinov. Prejdeme sa novým Mostom mieru, ktorý je postavený z oceľovo-sklenej konštrukcie osvietený 10tis. led svietidlami, ktorý bol v roku 2012 zaradený medzi Top 13 nezvyčajných mostov sveta.  Zážitkom bude určite aj návšteva  Pevnosti Narikala, kam sa vyvezieme lanovkou a vychutnáme si krásny pohľad na Tbilisi, ale aj  Anchiskhati bazilika, či Sioni katedrála, jeden z významných symbolov stredovekej architektúry. Na záver dňa sa povzbudíme v miestnej vinárni na ochutnávke skvelého gruzínskeho vína, kde dodnes ponúkajú aj vína, ktoré tak rád obľuboval rodák z Gruzínska Stalin. Vo večerných hodinách si ešte vychutnáme tradičné sírne kúpele a relax v blahodarnej termálnej vode bohatej na síru.
 
3.Deň: Dnes prejdeme starou  vojenskou cestou, zažijeme jazdu Jeepmi, užijeme si dobrodružstvo, Kaukaz, ale aj návštevu v  tradičnej gruzínskej rodine na vidieku v horách.
Po raňajkách pocestujeme jednou z najkrajších horských ciest na svete, cestou ktorá píše históriu – Gruzínskou vojenskou cestou. Cestu používanú už od antiky dal zrekonštruovať P. Potemkin v 18st., cestou, ktorá spôsobila Kaukazskú vojnu v 19.st. Nás dnes táto fascinujúca cesta, počas ktorej si urobíme tu i tam zastávku pre panoramatické výhľady  nie len uchváti, ale povedie priamo k Veľkému Kaukazu, k pohoriu  Kazbeki. Vyhasnutá sopka Kazbeki je jedným z vrchov Veľkého Kaukazu poza ktorým sa už rozlieha Rusko. Horské prostredie pod Kaukazom nás dobije energiou a radosťou. Minibus na čas vymeníme za Jeepy, ktoré nás už budú očakávať a dobrodružnou jazdou sa vyvezieme k jednému z najväčších symbolov Gruzínska a Kaukazu – kostolíku Najsvätejšej trojice v Gergeti , ktorý leží vo výške 2170m.n.m a v pozadí ktorého sa rozprestiera monumentálne pohorie Kazbeki, jeden z vrcholov Veľkého Kaukazu. Dnes nahliadneme aj do tradičného kaukazského horského života v dedinke Juta, kde navštívime aj typickú kaukazskú rodinu ktorá nás srdečne pohostí svojim výborným tradičným obedom. Po krásnom dni plnom zážitkov a dojmov sa vrátime späť na hotel v Tbilisi.
 
4. Deň: Dnes nás čaká hneď niekoľko gruzínskych top atrakcií, Stalinove múzeum, sklané mesto kláštor a večer prežijeme s gruzínskym vínom, hudbou a tamcom a hlavne skvelým jedlom
Po raňajkách navštívime katedrálu Svetistkhoveli, (UNESCO), pri ktorej sa prejdeme  spleťou malých starobylých uličiek plných suvenírov. Zaujímavá bude aj návšteva mestečka Gori so známym, tiež zaujímavým Stalinovim múzeom, kde budeme môcť vidieť aj jeho rodný dom, množstvo osobných predmetov, historických faktov  a zážitkom bude aj vstúpiť do Stalinovho súkromného vagóna a predstaviť si ako ním kedysi cestovával Stalin do Gruzínska. Čerešničkou na torte dnešného dňa je jedinečné Uplisciche,  starobylé jaskynné mesto, kde sú vytesané v skalách rôzne chrámy, domy, či celé uličky. Z vrchu skál sa nám naskytne krásny a vskutku nezabudnuteľný pohľad na nádhernú prírodnú scenériu zo skál a rovnako aj na okolitú krajinu. Po príchode do Tbilisi na hotel.  Vo večerných hodinách nás ešte čaká skvelý program – famózny gruzínsky večer, s výborným jedlom, tradičným folklórom, hudbou, ba i tancom!

5.DEŇ: Plní čerstvej energie odlietame z Gruzínska domov
Po raňajkách transfer na letisko a odlet späť do BA.

Aj tieto pamiatky a atrakcie Gruzínska Vás čakajú na zájazde
Nezabudnuteľná miestna kuchyňa, starobylé kláštory, pamiatky UNESCO, sírne kúpele v Tbilisi, ochutnávka gruzínskych vín, folklórny večer v Gruzínsku
Počas pobytu v Gruzínsku sa môžete zúčastniť na skvelom Gruzínskom večere, s hudbou, výborným jedlom, vínom  a gruzínskym folklórom.

Na zájazde naprieč Gruzínskom cestujeme " Slow travel "
Dotkneme sa kultúry a tradícií cez gruzínsky folklór, lahodné jedlá, vína a facinujúcu históriu. Vychutnáme si tútu podkaukazskú krajinu všetkými zmyslami, plnohodnotne a v skvelej atmosfére. O tom, že  , ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.

Prečo cestovať do Arménska a Gruzínska
 Cestovateľský osviežujúci fresh, plný lahodných chutí a vnemov, ktorý prinesie čerstvý vánok do Vašeho života. 5 - Dňový životabudič zvaný Gruzínsko, Vás dobije  energiou, radosťou a prinesie Vám úsmev na tvár a melódiu v srdci. zájazd do Gruzínska, ktorý ulahodí všetkým Vašim zmyslom.


Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd 
Pre všetkých, ktorý chcú osviežiť svoj život energickým freshom z čerstvého ovocia lahodných plodov gruzínskej kultúry, zábavy, prírody a fantastického jedla. Gruzínsko je to, čo Vám prinesie nový vietor do plachty nech ste v akomkoľveku veku, situácii, či rozpoložení.
 
5 dní / 4 noci | Poznávací zájazd do Gruzínska so sprievodcom 
Všetky poplatky, vstupy aj poistenie s Covid príplatkom sú zahrnuté v cene zájazdu

Žiadne príplatky k cene navyše
Termín 12.-16.4.2022 - Veľká noc, Termín 13.-17.9.2022 - jeden deň sviatok

Záloha iba 100€, alebo voucher. Fisrt moment zľava do 31.12..2021.

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,73 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 18,29 TRY
Americký dolar  EUR 1,05 USD

Zobraziť všetky »