Silvester v Gruzínsku

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1196837
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Gastro
Silvestrovský zájazd

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Popis
Oslávte s nami Silvester v Gruzínsku! Rozlúčte sa so starým rokom ako sa patrí v podobe poznávania gruzínskej histórie, kuchyne, či architektúry a prírody. A do nového roka vstúpte bohatší o poznanie a o pár kíl ťažší z výbornej gruzínskej gastronómie, ktoré ale určite zlyžujete na svahoch Kaukazu v Gudauri. Tak, pripime si spolu na krásny nový rok plný zážitkov!

Program
1. deň

Prílet do Kutaisi transfer z letiska do Tbilisi
Ubytovanie v hoteli, oddych
Potom nás čaká Pešia exkurzia po Tbilisi
Tbilisi je ako magnet – priťahuje turistov z celého sveta a v tento deň pochopíte prečo. Duchovným centrom mesta je najväčší pravoslávny chrám na svete – Sameba, ktorý postavili v 21. storočí.  V Tbilisi je mnoho pamätníkov, ktoré majú viac ako 1000 rokov, no najstarším pamätníkom je Ančiskhati – cirkev Narodenia Panny Márie. Podľa výskumov túto cirkev postavili v prvej polovici 6. storočia na príkaz cára Dači. Chrám Sioni (12. storočie) je zaujímavý vďaka architektúre, ale aj ako posvätné miesto, kde sú umiestnené katolícke relikvie. Pri chráme sa nachádza kríž svätej Niny, ktorý je vyrobený z vinnej révy, a údajne je upevnený vlasmi samotnej Niny. Potom navštívime pamiatku súčasnej architektúry – most Mieru. Následne sa na lanovke vyvezieme k pevnosti Narikala (duša Tbilisi), kde si užijete nádherný výhľad.
Tradičná gruzínska show s folklórnym programom

2. deň
Raňajky v hoteli
Exkurzia do Upliscikhe – jedinečný pamätník, staré mesto/pevnosť, ktorá bola vysekaná do kameňa – ide v podstate o jaskynný komplex. Prvý krát sa v letopisoch spomína v 1.st. pred našim letopočtom.
Následne naše kroky povedú do  mesta Gori.
Gori sa nachádza medzi riekami Liachvi a Kury. Je to jedno z historických miest Gruzínska. Toto mesto mnoho krát dobyli, no napriek tomu na jeho ruinách vždy postavili nové. Medzi zaujímavosti mesta patrí Múzeum Stalina, ktorý sa tu narodil a vyrástol.  Múzeum začali stavať v roku 1937, ešte počas jeho života. Múzeum má tri sekcie, nachádzajú sa tam predmety ako  dary k jubileám, rodinné fotografie, rôzne dokumenty a aj posmrtná maska vodcu. Taktiež aj domček, v ktorom mala Stalinova rodina prenajatú jednu izbu. Ale aj pamätný vagón, ktorým Stalin cestoval v r. 1941 na konferenciu na Jaltu či na konferenciu do Teheránu.
Príchod do Tbilisi, ubytovanie v hoteli

3. deň
Raňajky v hoteli
Degustácia Brandy a prehli?dka závodu na výrobu brandy –aj takto môže začínať ráno.
Podľa miestnych tradícii v Gruzínsku dostanete na Nový rok darček a to Vás neminie ani na tomto zájazde. Okrem darčekov v tento deň dostanete aj zaujímavý zážitok v podobe návštevy Kachétie. Vyberieme sa do mesta Signachi – známeho aj ako mesto zaľúbených. Architektúrou mestečko pripomína utešené talianske mestá, preto sa tu aj celoročne konajú svadby. Následne navštívime Bodbe, kde je pochovaná Svätá Nino, patrónka Gruzínska, blízko jej hrobu sa nachádza prameň, ktorý udajne vylieči každý neduh. Ďalšou zastávkou budu Velisciche.
Potom nás čaká neskorší obed, degustácia gruzínskych vín a workshop tradičnej gruzínskej kuchyne

4. deň
Raňajky  v hoteli
Exkurzia do Mtskhete (druhý Jeruzalem) – krásne historické mesto, v ktorom žil cár a je aj na zozname UNESCO. Nad Mtskhete sa nachádza kláštor zo 6. storočia Džvari, odkiaľ sa otvára prekrásna panoráma. V samotnom Mtskhete sa nachádza mnoho starobylých cirkví. Niektoré z nich navštívime, napr. Katedrálu Svetitskhoveli zo 6. storočia, ktorá je svätým miestom pre každého človeka pravoslávneho vierovyznania. V chráme sa nachádza róba Ježiša Krista, v ktorej bol ukrižovaný. Toto miesto nie je zaujímavé len architektonicky, ale aj duchovne.
Návšteva Sírnych kúpeľov s peelingom
Voľný čas
Oslava Silvestra

5. deň
Raňajky v hoteli
voľný čas
Noc v Tbilisi

6. deň
Raňajky v hoteli
Naše kroky povedú do strediska Gudauri, kde sa môžete lyžovať, sánkovať alebo len tak vychutnávať pohľad na gruzínske tritisícovky.
Tradičný obed
Po ceste do strediska navštívime pevnosť Ananuri a jazero Žinvali
Ananuri – sa nachádza 66 km od Tbilisi, od 16.stroročia až do 18.storočia bol hrad najdôležitejšiou pevnosťou zo všetkých, ktoré lemovali cestu smerom do vnútrozemia Kaukazu.
Večerný návrat do Tbilisi

7. deň
Raňajky v hoteli
voľný čas
Presun do Kutaisi
Exkurzia po Kutaisi- druhé najväčšie mesto v Gruzínsku, nachádza 221 km od Tbilisi v Imeritii. Kutaisi kedysi bolo hlavným mestom Kolchidského kráľovstva. Historici sa domnievajú, že príbeh Jásona a Argonatov a ich legendárnej ceste na Kolchidy sa odohrávali práve tu. Kutaisi cieľom argonautov a sídlom kráľa Aiétesa . Kráľovstvo často čelilo útokom Osmanskej ríše až ho napokon aj obsadili. Oslobodilo ich Rusko, neskôr vyhnali posledného kráľa a kráľovstvo anektovali. Neskôr tu bola násilim nastolená sovietska vláda.
Večera v hoteli
Noc v Kutaisi

8. deň
Ranný transfer na letisko

Poradie dní v programe sa môže meniť v závislosti od presného času odletu a príletu do destinácie
*zájazd sa uskutoční pri obsadení 8 osobami  (maximálny počet osôb je 22)

Cena zahŕňa
ubytovanie s raňajkami v hoteli 4* v Tbilisi
ubytovanie v hoteli 3* v Kutaisi
všetky transfery podľa programu
služby slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu
vstupy do múzeí podľa programu
workshop gruzínskej kuchyne
1x obed v Kachétii
1x degustácia brandy
1x tradičná gruzínska večera s folklórnym programom
1x večera v Kutaisi
lístok na lanovku v Tbilisi
1x obed v Kazbegi

Cena nezahŕňa
letenky od 170€ (odlety zabezpečujeme z Viedne, alebo aj z Budapešti)
podpalubná batožina do 20kg: 75€/ks
Silvestrovský večer – 130€ osoba
cestovné poistenie – 2,50€/deň/osoba
alebo cestovné poistenie Pandemic – 4€/deň/osoba


Vstup do Gruzínska je momentálne podmienený negatívnym výsledkom PCR testu, nie starším ako 72 hodín. Ak ste zaočkovaný, nie je potrebné sa preukázať testom. Potvrdenie o očkovaní prijímajú od všetkých výrobcov. Na tretí deň sú nezaočkovaní turisti povinní si spraviť PCR test (v cene zájazdu).
Po návrate, ak ste komplet zaočkovaný, nemusíte ísť do karantény, to isté platí pre deti cestujúce s vami do 18 rokov (od 09.08., iba do 12 rokov). Ak nie ste zaočkovaný, po návrate je potrebná 5 dňová karanténa a na piaty deň môžete ísť na PCR test.

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,32 TRY
Americký dolar  EUR 1,02 USD

Zobraziť všetky »