Bologna & Florencia za víkend

Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 1145033
Cena od: 628,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

12.09.2021 4 dni First Minute 628,20 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
4 - dňový letecký zájazd

Perex:
Bologna a Florencia ponúkajú to najlepšie, čo možno od talianskych miest očakávať: fascinujúcu architektúru, múzeá s unikátnymi zbierkami umenia od najväčších majstrov, rušné ulice, ktoré sú rajom na nákupy, typické tržnice a historické obchodíky s údeninami a čokoládou, či typické bary a reštaurácie s bohatou ponukou miestnych špecialít a vín.

Program:
1. deň:
Odlet z Bratislavy/Viedne do Bologne. Transfer do hotela a mesto už na nás čaká v celej svojej kráse. Počas pešej prehliadky uvidíme monumentálne námestie Piazza Maggiore s charakteristickou fontánou so sochou Neptúna a historickými palácmi ako sú napríklad Palazzo Comunale a Palazzo del Potesta. Bazilika Sv. Petronia mala byť podľa pôvodných plánov z roku 1390 väčšia než slávna bazilika Sv. Petra vo Vatikáne, ale pápež sa rozhodol časť financií použiť na stavbu Archiginnasia, bývalej budovy bolognskej Univerzity, kde sa dodnes zachovala veľmi zaujímavá učebňa anatómie Teatro Anatomico (možnosť návštevy). Pokračovať budeme k bazilike Sv. Dominika, ktorá uchováva jedno z ranných Michelangelových diel, a ďalej k bazilike Sv. Štefana, známej aj pod názvom "Sette chiese" (7 kostolov). Ide o komplex štyroch zachovaných vzájomne prepojených kostolov z rôznych časových období. Prehliadku zakončíme pri dvoch stredovekých šikmých vežiach Torre Garisenda a Torre degli Asinelli, ktoré se stali symbolom mesta. Niektorí z nás si možno trúfnu na výstup na vežu Asinelli, vysokú 97.2m (odklon 1.3°), odmenou nám bude nádherný výhľad do okolia. Deň v Bologni nemôžeme ukončiť lepšie ako aperitívom v jednom z mnohých útulných barov v centre mesta. Prenocovanie.

2. deň:
Raňajky. Dnes nás čaká výlet do blízkeho Toskánska; rýchlovlak nás z Bologne pohodlne odvezie priamo do centra jedného z najkrajších talianskych miest - Florencie len za 40 minút! Pešiu prehliadku mesta začneme v kostole Santa Maria Novella, ktorý ukrýva umelecké poklady od Giotta, Brunelleschiho a ďalších veľkých majstrov. Krátkou prechádzkou prejdeme na námestie Piazza della Signoria, zastavíme sa pri Neptúnovej fontáne, jazdeckom pomníku Cosima I., budeme obdivovať Palazzo Vecchio, aj svetoznámu sochu Dávida od Michelangela. Pastvou pre oči je Piazza del Duomo, kde sa nachádza nádherný dóm Santa Maria del Fiore, ktorého kupola od Brunelleschiho je aj v dnešnej dobe považovaná za architektonický zázrak. Nenecháme si ujsť ani prechádzku po najstaršom moste Florencie – Ponte Vecchio s množstvom zlatníckych obchodov. Prenocovanie.

3. deň:
Po raňajkách pokračovanie prehliadky Florencie: Pozrieme si baziliku Santa Croce, ktorý ukrýva hroby Galilea, Michelangela, Machiavelliho, či Rossiniho. Milovníci umenia si prídu na svoje v najväčšej obrazovej galérii v Taliansku a klenotnici talianskeho renesančného maliarstva - Galleria degli Uffizi. V popoludňajších hodinách návrat do Bologne. V podvečer sa prejdeme spleťou uličiek bývalého židovského geta, na pár minút se prenesieme do Benátok vďaka nečakanému pohľadu, ktorý nám poskytne nenápadná Finestrella, a určite nám zostane čas vychutnať si večernú atmosféru aj miestne špeciality, či víno v niektorej z mnohých typických reštaurácií v historickom centre, kde to večer naozaj žije. Prenocovanie.

4. deň:
Po raňajkách si ešte užijeme atmosféru Bologne, ktorá nám bude dlho chýbať: navštívime typickú tržnicu a historické obchodíky s údeninami, čokoládou a mliečnymi výrobkami v blízkosti námestia Piazza Maggiore. V rušnej ulici Viale Indipendenza sa budeme venovať nákupom alebo si vyberieme niektoré zo zaujímavých mestských múzeí. V popoludňajších hodinách transfer na letisko a odlet do Bratislavy/Viedne.


Ubytovanie:
3 x v hoteli 3*

Stravovanie:
3 x raňajky

Doprava:
Letecká


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Bratislava/Viedeň – Bologna – Bratislava/Viedeň, vlakový transfer Bologna – Florencia - Bologna, 3 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, servisné poplatky, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatky: Za 1/1 izbu 115 EUR, za vstup do Uffizi 28 EUR, za vstup na kupolu Dómu 17 EUR vo Florencii (odporúčame objednať pri kúpe zájazdu). Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,42 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 9,11 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »