Paríž – Remeš - Méty – Saint Avold - Norimberg

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1130021
Cena od: 225 €
Príplatky od: 130 €
Poznávacie zájazdy
Pútnické zájazdy

Výber termínu

23.05.2021 5 dní 225 € +130 € kombinovaná

Popis zájazdu

Lietadlo - lux Bus


Program zájazdu:


1.deň:
ráno stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko Viedeň, odlet do Paríža. Presun do centra Paríža, návšteva Rue du Bac – Kláštor sv. Vincenta s kaplnkou Zázračnej medaily, v ktorej je vystavené neporušené telo Kataríny Labouré. Kostol sv. Vincenta de Paul s jeho telesnými pozostatkami. Fakultatívne možnosť návštevy paláca Louvre. Múzeum ukrýva skvosty európskeho maliarstva a sochárstva, priľahlé Tuilerijské záhrady ako ukážka dokonalej francúzskej záhradnej úpravy. Odchod na hotel, ubytovanie.  


2.deň:
po raňajkách ďalší program v Paríži, kúzelná štvrť umelcov Montmartre s bielou Bazilikou Sacré Coeur. Fakultatívne plavba po Seine s vyhliadkou na hlavné dominanty mesta: Eiffelova veža, Invalidovňa, Bourbonský palác, Múzeum D´Orsay, Justičný palác, Katedrála Notre Dame, Radnica, Place de la  Concorde, Louvre. Odchod do oblasti Champagne, návšteva  svetoznámej gotickej Katedrály Notre – Dame v Remeši. Prvá Katedrála na tomto mieste stála už v roku 401 a prvá korunovácia v Remeši bola v roku 816. Tradícia pokračovala až do roku 1824, Remeš bola svedkom korunovácie všetkých francúzskych kráľov. Dnešná Katedrála bola vybudovaná na žiadosť remešského arcibiskupa v 13. storočí a mala odpovedať významu korunovácie. Bohatá sochárska výzdoba je unikátna. Z celkového počtu 2 300 sôch je 56 postáv kráľov Francúzska. Odchod na hotel, ubytovanie  

3.deň:
po raňajkách presun do hlavného mesta regiónu Lotrinsko Metz - Méty. Leží na sútoku riek Mosela a Seille. Je známe vďaka veľkolepej gotickej Katedrále sv. Štefana /Saint Ettiene/ zo 14. stor. s chrámovou loďou vysokou 42 m, jednou z najvyšších vo Francúzsku. Pozornosť láka najväčšia zbierka vitrážových okien na svete. Na ich vzhľade sa podieľali významní umelci v priebehu niekoľkých storočí vrátane Marka Chagalla. Od roku 2010 je tu tiež otvorené kultúrne centrum a múzeum Centre Pompidou-Metz. Prosperitu mesta zabezpečoval obchod z vínom, práve tu má korene dynastia Karolovcov, ktorí založili prvú bohatú a mocnú európsku ríšu. Táto panovnícka dynastia vládla vo Franskej ríši v rokoch 751 až 987.  Svoj názov odvodzuje od svojho najvýznamnejšieho člena, cisára Karola Veľkého, ktorý vládol ako kráľ Frankov (768 – 814) a cisár Západu (800 – 814). Vďaka tomu, že sa stalo sídlom biskupa, vzrástol počet cirkevných stavieb. V stredoveku patrilo medzi najväčšie mestá, striedavo bolo pričlenené k nemeckej ríši a k francúzskemu kráľovstvu. Nemecko jazyčná väčšina ovplyvnila aj architektúru - zachovali sa kolosálne budovy v novorománskom a neogotickom štýle, postavené práve za doby nemeckej nadvlády. Odchod do Saint-Avold. Opátstvo sv. Nabora uchováva relikvie mučeníkov sv. Nabora a sv. Felixa, umučnených v 3. storočí. Postupne pri kláštore vzniklo prosperujúce obchodné mestečko. V roku 1300 bol postavený gotický kostol a v roku 1313 bola otvorená nemocnica.  Na mieste, kde bola nájdená zázračná socha Panny Márie, bola vybudovaná najskôr kaplnka. Keďže sem prichádzalo už v minulosti veľa pútnikov, postupne bola rozšírená, dnes tu stojí nádherná Bazilika Panny Márie, známa ako Basilique Notre-Dame aux Trois-Montagnes.  Odchod na hotel, ubytovanie  

4.deň:

po raňajkách presun do mesta Norimberg, prehliadka historického centra. Na Hlavnom námestí upúta pozornosť bohato členený štít gotického chrámu Panny Márie Frauenkirche. Na jeho orloji vždy napoludnie 7 kurfirstov trikrát obíde sochu cisára Karola IV.  Orloj bol postavený na pamiatku vydania Zlatej buly Karola IV: /1356/, ktorá každému novozvolenému panovníkovi ukladala povinnosť zvolať ríšsky snem do Norimbergu. Najväčším chrámom v meste je gotický Kostol sv. Vavrinca, gotický svätostánok má výšku až 20 m. Odchod na Slovensko.  

5. deň:
 s predpokladaným príchodom do Bratislavy v ranných hodinách.


V cene je zahrnuté:

Letenka Viedeň – Paríž, lux bus počas programu, 3 x ubytovanie s raňajkami, duchovný doprovod, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:
servisné poplatky 130,- €,  transfer letisko Viedeň 8,- €, mestská taxa platí sa na mieste, vstupy, sedadlo v prednej časti autobusu 15,- €, obed, alebo večera vo Flunch 10,- € (platba na mieste)

Možný príplatok:
- komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu 10,- €

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,19 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 9,32 TRY
Americký dolar  EUR 1,20 USD

Zobraziť všetky »