Páter Pio a audiencia u Pápeža Františka v Ríme

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1129994
Cena od: 255 €
Príplatky od: 95 €
Poznávacie zájazdy
Pútnické zájazdy

Výber termínu

28.03.2021 4 dni 255 € +95 € kombinovaná

Popis zájazdu

Lux Bus - Lietadlo

Program  zájazdu:

1.deň:  odchod ráno z Bratislavy cez  Rakúsko a severné Taliansko.   Príchod do významného historického mesta Bologna, účasť na slávnostnej koncelebrovanej svätej omši na Kvetnú nedeľu v Bazilike sv. Dominika so svätcovým hrobom. Bazilika bola niekoľkokrát renovovaná, ruku k dielu pridal aj slávny umelec Michelangelo. Svätá omša, osobné modlitby. Presun na ubytovanie v Loreto.

2.deň: po raňajkách náboženský program v pútnickom mieste  Loreto. V Bazilike P. Márie Loretskej  sa nachádza dom Svätej rodiny v ktorom žila Panna Mária s Ježiškom a sv. Jozefom v Nazarete. Keď v roku 1263 Svätá zem definitívne padla do rúk islamu, dom Svätej rodiny bol zbúraný. Podľa legendy však príbytok Svätej rodiny unikol skaze a bol zázračne prenesený  anjelmi cez hory a more, najprv do Dalmácie. 10. mája 1291 postavili dom na zem v Trsatu nad Rjekou. V noci na 12. decembra dom zmizol a anjeli ho premiestnili na pobrežie Jadranského mora do oblasti Recanati. Posledné premiestnenie bolo 7. septembra 1295 do Loreta. Slovenská svätá omša, osobné modlitby. Presun do San Giovanni Rotondo, kde páter Pio žil od roku 1916 až do svojej smrti v roku 1968. V kláštornej kaplnke pri modlitbe 20 septembra 1918 prijal dar stigiem, ktoré nosil na svojom tele 50 rokov.  Hoci sa páter Pio snažil svoje stigmy  skrývať,  chýr o nich sa rozniesol  a do San Giovani Rotondo začali prichádzať zástupy  veriacich, aby sa zúčastnili na Piovej svätej omši a potom v dlhých radoch čakali uňho na spoveď. Prehliadka areálu, náboženský program, krížová cesta, osobné modlitby. Po večeri individuálne možnosť účasti na modlitbe ruženca v starej Bazilike, ubytovanie.  

3.deň: po raňajkách ďalší náboženský program v San Giovanni Rotondo, svätá omša, hrob a múzeum Pátra Pia, osobné modlitby. Presun do Ríma, prehliadka historického centra s antickými pamiatkami a najznámejšími rímskymi námestiami a fontánami vrátane Fontany di Trevi. Večera, ubytovanie.

4.deň:  po raňajkách  program vo Vatikáne – všeobecná audiencia so Svätým Otcom na námestí sv. Petra. Následne presun na letisko, odlet do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy s predpokladaným príchodom asi o 18.00 hod.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.V cene je zahrnuté:  

letenka Rím - Viedeň, doprava lux bus, 3 x hotelové ubytovanie s raňajkami + 2 večera, duchovný doprovod, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:  

servisné poplatky 95,- €, mestská  taxa  – platí sa na mieste,  vstupy, transfer z letiska Viedeň do Bratislavy 8,- €, sedadlo v prednej časti autobusu 15,-- € , cestovné lístky na metro /1 lístok 100 min. – 1,50 €, celodenný 7 €

Možný príplatok:

komplexné cestovné poistenie 8,- €

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok