Loreto - Cascia - Siena - Bologna

Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 1129993
Cena od: 145 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Pútnické zájazdy

Výber termínu

13.03.2021 5 dní 145 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

SVÄTÁ KATARÍNA SIENSKÁ -  ORVIETO, EUCHARISTICKÝ ZÁZRAK - SVÄTÝ DOMINIK,  SVÄTÁ RITA - PATRÓNKA NEMOŽNÉHO

Program zájazdu:
1.deň:  večer  odchod z Bratislavy.  Nočná jazda cez  Rakúsko a severné Taliansko.  

2.deň: krátka zastávka v Bologni - staré mesto s arkádami,  Neptúnova fontána a kostol sv. Francesco. Návšteva katedrály sv. Dominika so svätcovým hrobom. Katedrála bola niekoľkokrát renovovaná, ruku k dielu pridal aj slávny umelec Michelangelo, prehliadka Presun do Sieny  /UNESCO/, rodisko sv. Kataríny.  Historické centrum s námestím Piazza del Campo. Katedrála so svetoznámou mramorovou výzdobou /vstup 8 €/. Dominikánsky kostol s relikviou sv. Kataríny a sanktuárium sv. Kataríny nad jej rodným domom. Ubytovanie.

3.deň: po raňajkách odchod do Orvieto, ktoré bolo v minulosti pápežskou rezidenciou. Monumentálna katedrála, ktorú pápež Lev XII. nazval Zlatou ľaliou katedrál, vybudovali miestni obyvatelia na pamiatku eucharistického zázraku. V roku 1263  v neďalekom Bolsane počas svätej omše, ktorú slúžil český kňaz Petr z Prahy, z premeneného Tela  kvapla krv na korporál. Nasledujúci rok  pápež Urban IV. ustanovil sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi. V kaplnke katedrály sa uchováva v relikviári  korporál. I dnes možno na ňom pozorovať škvrny od krvi. Relikviár sa uchováva v bohostánku. Steny Kaplnky korporálu z roku 1356 sú vyzdobené vzácnymi freskami. Presun do Cascie. V prekrásnom prostredí umbrijských kopcov v strednom Taliansku stojí kláštor a nádherná Bazilika sv. Rity, do ktorej denne putujú stovky, ba tisíce pútnikov. Je tu pochovaná sv. Rita da Cascia, snáď najobľúbenejšia svätica  širokých vrstiev obyvateľov Talianska, známa ako LA SANTA DEGLI IMPOSSIBILI, teda „svätá nemožných vecí". Je patrónkou tých, čo sú v beznádejných situáciách. V dolnom kostole sú relikvie augustiánskeho kňaza bl. Šimona z Cascie a bl. Terezy Fasce. Presun na ubytovanie. 

4. deň: odchod do významného pútnického miesta  Loreto. V Bazilike P. Márie Loretskej  sa nachádza dom sv. Rodiny v ktorom žila Panna Mária s Ježiškom a sv. Jozefom v Nazarete. Keď v roku 1263 Svätá zem definitívne padla do rúk islamu, dom Svätej rodiny bol zbúraný. Podľa legendy však príbytok Svätej rodiny unikol skaze a bol zázračne prenesený  anjelmi cez hory a more, najprv do Dalmácie. 10. mája 1291 postavili dom na zem v Trsatu nad Rjekou. V noci na 12. decembra dom zmizol a anjeli ho premiestnili na pobrežie Jadranského mora do oblasti Recanati. Posledné premiestnenie bolo 7. septembra 1295 do Loreta. Náboženský program, slovenská svätá omša, osobné modlitby. Odchod na Slovensko.

5.deň: ráno príchod na Slovensko.


V cene je zahrnuté:  

doprava lux bus, 2 x ubytovanie s raňajkami + 1 večera, 1 x  hotelové, 1 x albergo (izby s príslušenstvom) v historickom  centre Sieny, duchovný doprovod, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:  

mestská  taxa  – platí sa na mieste,  vstupy

Možný príplatok:

komplexné cestovné poistenie 10,- €, sedadlo v prednej časti autobusu 15,- €

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,14 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 8,90 TRY
Americký dolar  EUR 1,20 USD

Zobraziť všetky »