Toskánsko

, Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, toskánske vinice , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, toskánske vinice, oblasť Chianti , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko, Lucca , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko, Monteriggioni , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko, San Gimignano , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko, Siena , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko, Volterra , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, toskánske vinice , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko, Lucca , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko, San Gimignano , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko, Florencia, Neptúnova fontána , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko, Florencia , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko , Letecký poznávací zájazd, Toskánsko, Florencia, Baptisérium , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko, Siena , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko, Siena , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko, Florencia, rieka Arno , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko, Volterra , Letecký poznávací zájazd, Taliansko, Toskánsko, mapa
Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 1122655
Cena od: 639,45 €
Príplatky od: 205 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

12.09.2021 5 dní First Minute 639,45 € +205 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rýchly popis:
Ubytovanie: 4x v hoteli

Stravovanie: 4x raňajky


Lucca – Siena – Montereggioni oblasť Chianti – Volterra – San Gimignano - Florencia


Doprava:
letecká

Program:

1. deň – odlet z Viedne, prílet do Bologne v dopoludňajších hodinách, transfer do mesta románskych kostolov a skrytých palácových záhrad Lucca. Poldenná prehliadka zahŕňajúca Dóm, Piazza Napoleone, Piazza San Michele s kostolom. Presun do hotela, nocľah.

2. deň – raňajky, návšteva jedného z najpoetickejších miest Talianska, Sieny (UNESCO). Pešia prehliadka mesta – obkoleseného stredovekými hradbami - námestie Piazza del Duomo s katedrálou Santa Maria s dielami Donatella a Michelangela, kostol sv. Dominika s výjavmi zo života sv. Kataríny Sienskej, Palazzo Publico a veža Torre del Mangia na námestí Piazza del Campo, postaveného netradične v tvare mušle a presláveného konaním tradičnej sienskej slávnosti Palio, vrcholiacej dostihmi na neosedlaných koňoch. Pokračovanie do mestečka Monteriggioni, ktoré bolo založené v roku 1213 obyvateľmi Sieny ako obranná pevnosť proti úhlavným nepriateľom z Florencie. Prehliadka mesta. Návrat do hotela.

3. deň – raňajky, deň venovaný toskánskemu regiónu Chianti s preslávenými vinicami. Víno Chianti je dnes jedným z najznámejších talianskych vín a jeho kolískou je práve región v strednom Toskánsku. Prehliadka malebných historických mestečiek Greve (so zastávkou na obed v najstaršom mäsiarstve Falorni s najlepšími biftekmi a prosciuttami), Castellina a Radda. Návšteva vínnych pivníc s ochutnávkou vín zo „zlatého trojuholníka“ v samom srdci regiónu. Návrat do hotela.

4. deň – raňajky, transfer do mestečka Volterra, ležiacom na skalnatom vrchu s množstvom úzkych krivoľakých uličiek. V minulosti bolo mesto centrom etruskej civilizácie a známym sa stalo vďaka ťažbe a spracovaniu alabastra. Prehliadka námestia Piazza dei Priori so stredovekými palácmi a Dómu Santa Maria Assunta. Počas obeda krátka zastávka na ochutnávke priamo medzi vinohradmi. Transfer do prekrásneho stredovekého mestečka San Gimignano, ktoré bolo postavené na kopci na mieste bývalého etruského osídlenia. Prehliadka centra mesta s bazilikou Santa Maria Assunta, palácom ľudu, dómom a námestím Piazza della Cisterna, ale aj najlepšou a najznámejšou toskánskou zmrzlinárňou. Návrat do hotela.

5. deň – raňajky, posledný deň venovaný kráľovnej Toskánska - Florencii. Prechádzka mestom, v ktorom sa zrodilo obdobie rozkvetu umenia a vedy. O tento rozkvet sa zaslúžil rod Mediciovcov, ktorý mesto vďaka pozvaným umelcom premenil na galériu pod otvoreným nebom. Námestie Duomo s baptistériom, chrámom Santa Maria del Fiore a Giottovou zvonicou, most Ponte Vecchio, námestie Piazza Signoria s veľkolepým palácom a dnes radnicou Palazzo Vecchio a svetoznámou galériou Ufizzi, a ďalšie skvostné miesta. Transfer na letisko, odlet z Bologne do Viedne.


V cene je zahrnuté:
4x ubytovanie v typickej toskánskej usadlosti s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Bologna - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 185 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 3 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 20 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, služba COVID garancia storna (doplnkovú službu je možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS na celkovú cenu zájazdu ) 2,50 EUR/os./deň. orientačná cena vstupov 90 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/4 noci, 2x večera s ochutnávkou 50 EUR/os.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok