Malta - posledná misijná cesta svätého Pavla apoštola

Destinácia: Malta
Kód zájazdu: 1088311
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Pútnické zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Keď sme sa zachránili, dozvedeli sme sa, že ostrov sa volá Malta. Domorodci boli k nám neobyčajne ľudskí. Rozložili vatru a všetkých nás prijali, lebo sa blížil dážď a bolo zima. V tých miestach mal pozemky náčelník ostrova, menom Publius. Ten nás prijal a tri dni sa láskavo o nás staral ako o hostí. Publiov otec práve ležal v horúčke a trápila ho úplavica. Pavol k nemu vošiel, pomodlil sa, vložil naň ruky a uzdravil ho. A potom prichádzali aj ostatní chorí z ostrova a uzdravovali sa. Tí si nás veľmi uctili, a keď sme odchádzali, dali nám, čo sme potrebovali.

Program zájazdu:

1.deň:   stretnutie skupiny v Bratislave asi o 07.00,  transfer na letisko do Viedne a následne odlet na Maltu. Po prílete presun do hlavného mesta Valetta, prehliadka historického centra. Panoramatický pohľad na najväčší a najhlbší prirodzený prístav v Európe Grand Harbour, mestské záhrady Upper a Lower Barracca Gardens. Najdôležitejšia stavba ostrova je arcibiskupská Katedrála sv. Jána. Sú tu hroby  veľmajstrov a rytierov maltézskeho rádu a tiež múzeum. Palác veľmajstrov, dnes sídlo prezidenta Maltskej republiky. Chrám Panny Márie,   prechádzka mestom, osobné voľno. Transfer na hotel, ubytovanie

2.deň: po raňajkách návšteva mestečka Mellieha. Boli tu nájdené zvyšky najstaršieho jaskynného chrámu na Malte. Nad oltárom je jaskynná maľba, ktorá zobrazuje Pannu Máriu s dieťaťom. Už v časoch Johanitov bola táto jaskyňa známou svätyňou. Dnes je na tomto mieste vybudovaný významný mariánsky kostol. Saint Paul´s Bay – záliv a rovnomenné mesto. Sv. Pavol tu nedobrovoľne pristál v  roku 60 a pre Maltu to znamenalo prvé stretnutie s kresťanstvom. Fakultatívne možnosť navštíviť ostrov Sv. Pavla, kde loď stroskotala a kde sa nachádza svätcova socha. Na mieste kde sa po  stroskotaní napil vody z prameňa, bola postavená tzv. Studňa apoštolov Ghajn Rasul.  Popoludní odpočinok na pláži. Večera a ubytovanie.

3.deň: po raňajkách fakultatívny výlet na ostrov Gozo, návšteva pútnického miesta Ta Pina, kde sa  Panna Mária zjavila v 19. storočí.  Baziliku v r. 1990 navštívil sv.  Ján Pavol II a v roku 2010 sv. Otec Benedikt XVI. Návšteva hlavného mesta Victoria  /pôvodné mesto Rabat premenované na počesť  anglickej kráľovnej Viktórie/, citadela, katedrála Panny Márie a katedrálne múzeum, osobné voľno. Večera a ubytovanie.

4.deň: po raňajkách celodenný oddych v letovisku Sliema na severovýchode ostrova. Možnosť kúpania v mori alebo v hotelovom bazéne. Promenáda je plná kaviarní, peši sa možno dostať k pevnosti Tigne Fort alebo Fort Maonel, postavenej v 18. stor. Významnou dominantou je Farský kostol Panny Márie Karmelskej, postavený na mieste pôvodnej kaplnky z roku 1859. Večera a ubytovanie.

5.deň:  po raňajkách návšteva kostola sv. Pavla v Rabate, vybudovaného na mieste pôvodného  ranokresťanského kostola. Pod kostolom je jaskyňa, kde údajne sv. Pavol žil tri mesiace po svojom stroskotaní pri ostrove v r. 60 n.l. Mdina – návšteva kostola  sv. Pavla, kde sa nachádza známy obraz „Obrátenie sv. Pavla“ od Mattia Pretiho. Dingli, je malá dedinka juhozápadne od Rabatu, známa najväčšími maltskými útesmi pomenovanými Dingle Cliffs. Tieto útesy naháňajú hrôzu, najmä keď pozriete dole na more. Vplyvom počasia sa občas pri útesoch nahromadí hmla, a tak potom máte pocit, že to nie je more, ale mraky. Fakultatívne možno na loďkách navštíviť Blue grotto – pozoruhodný prírodný útvar, klenutý otvor zarezávajúci sa hlboko do skaly. Jaskyňa dostala meno podľa farby, ktorú máva pri slnečnom svite v ranných hodinách. Odchod na letisko, odlet do Viedne  a následne transfer do Bratislavy

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou. 


V cene je zahrnuté:
- medzinárodná letenka Viedeň - Malta – Viedeň
- 5 x hotelové ubytovanie ***/****, 4 x polpenzia
- odborný sprievodca, kňaz
- transfer  počas programu

V cene nie je zahrnuté:
- servisné poplatky  145,- €
- vstupy a fakultatívne výlety cca 35,- € (platí sa na mieste)
- transfer na letisko a z letiska Viedeň 15,- €

Možný príplatok:
- komplexné cestovné poistenie 12,- €

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,22 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 9,44 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »