Najkrajšie španielske metropoly

7I8ESL10;atrakcie 7I8ESL10;atrakcie 7I8ESL10;atrakcie 7I8ESL10;atrakcie 7I8ESL10;atrakcie 7I8ESL10;atrakcie 7I8ESL10;atrakcie 7I8ESL10;atrakcie 7I8ESL10;atrakcie 7I8ESL10;atrakcie
Destinácia: Španielsko
Kód zájazdu: 1070983
Cena od: 1 056,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

08.05.2020 8 dní First Minute 1 056,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd

Perex:
Najkrajšie španielske metropoly sa sa majú čím pýšiť: katalánska metropola Barcelona pamiatkami secesného umenia geniálneho architekta Gaudího a neopakovateľnou atmosférou, metropola Aragónska Zaragoza nádhernými renesančnými šľachtickými palácmi, mudéjarskými kostolmi a arabským palácom Aljaferia, Madrid svetovými múzeami a Valencia unikátnym spôsobom ako sa v meste snúbi umenie stredoveku s najmodernejšou architektúrou.

Program:

1. deň:
Transfer na letisko do Viedne, odlet do Barcelony, transfer z letiska do hotela na pobreží Costa Brava/Costa Maresme, ubytovanie, večera.

2. deň:
Raňajky, odchod na celodenný výlet do Barcelony. Prehliadka mesta – dnes spoznáme pamiatky secesného umenia ako ich zanechal geniálny katalánsky architekt Gaudí: Sagrada Família – novogotický chrám Svätej rodiny, ktorý sa stal symbolom Barcelony  elegantný bulvár Passeig de Grácia s ďalšími významnými Gaudího stavbami ako Casa Batlló, rozprávkovo koncipovaný dom so strechou pripomínajúcou chrbát obrovského jaštera a stĺpy dole nohy slona či Casa Milá, prezývaná la Pedrera. Nahliadneme do uzulinkých uličiek “gotickej” Barcelony a prejdeme sa po najživšej promenáde mesta – La Rambla, kde zažijeme pravú barcelonskú atmosféru. Uvidíme aj ďalšie zaujímavé miesta: vrch Montjuic námestia Plaça d´Espanya a Plaça de Catalunya, nový prístavný komplex Moll d´Espanya,  Plaça Portal de la Pau so sochou Krištofa Kolumba Palau Gűell – prvá stavba na objednávku Gaudího Plaça Reial – Kráľovské námestie obkolesené palmami Plaça Sant Jaume s radnicou a sídlom katalánskej vlády bazilika sv. Eulálie a katedrála Santa Maria del Mar Palác Reial Major – sídlo barcelónskych grófov. Návrat na ubytovanie. Večera.

3. deň:
Raňajky, odchod na poldenný výlet do Girony, ktorá je centrom rovnomenného regiónu s dokonalou polohou na brehoch rieky Ter a Onyar Historické centrum mesta je sieťou úzkych šarmantných uličiek, námestí a elegantných palácov a nábrežie vyzerá ako to v slávnej Florencii. Dokonca tu nájdeme aj zaujímavý most – betónový monolit má v najužšom mieste v strede nad riekou hrúbku len 25 cm. Okrem farebného nábrežia v Girone môžeme obdivovať gironskú katedrálu s najširšou gotickou loďou na svete (širšia je len loď chrámu sv. Petra v Ríme). Popoludní odchod do Figueres, možnosť návštevy múzea Salvadora Dalího. Návrat do hotela, večera. 

4. deň:
Raňajky, odchod do Zaragozy – nádherného historického mesta a metropoly Aragónska, ktoré sa pýši krásnymi renesančnými šľachtickými palácmi. Dominantou mesta je bazilika Panny Márie, katedrála La Seo a arabský opevnený palác Aljafería z 11.stor. - veľkolepá ukážka maurskej architektúry. Po prehliadke mesta (Katedrála, námestie Santa María del Pilar, mudéjarské kostoly,  mestská tržnica) odchod na ubytovanie. Večera.

5. deň:
Raňajky, odchod do Madridu, okružná jazda a prehliadka mesta – Plaza de Espaňa, ktoré pripomína slávneho spisovateľa Cervantesa prostredníctvom súsošia jeho románových hrdinov – Dona Quijota a verného sluhu Sancha; exteriéry Kráľovského paláca, prestavaného z bývalej arabskej pevnosti, Plaza Mayor – námestie námestí, centrum života Habsburgovcov 17. storočia, historické budovy, obchodíky, terasy a niečo pod zub v tapas baroch. Hneď v blízkosti je Puerta del Sol (Slnečné námestie) a nakoniec zostáva Gran Vía – hlavná ulica a súčasne najmodernejšia časť mesta. Návrat na ubytovanie a večera.  

6. deň:
Raňajky, pokračovanie prehliadky mesta, možnosť návštevy galérie El Prado. Popoludní odchod do Valencie, ubytovanie  a večera.

7. deň:
Raňajky, prehliadka Valencie – mesta, v ktorom sa unikátnym spôsobom snúbi umenie stredoveku s modernou architektúrou. Milovníkom zelene sa budú páčiť záhrady, parky a aleje stromov, vybudované v bývalom koryte rieky Turia; kto rád obdivuje historické budovy, starodávne brány, hradby, kostoly a námestia, tiež si príde na svoje. Prehliadka starobylého centra, ktoré odhaľuje románske, gotické a renesančné dedičstvo UNESCO, vrátane ikonickej budovy La Lonja zo 16. storočia, katedrály Seu s 51 m vysokou vežou Micalet, z ktorej je nádherný výhľad na celé mesto. Odchod do Barcelony, ubytovanie, večera.

8. deň:
Raňajky, transfer na letisko v Barcelone, po prílete do Viedne transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:
7 x v hoteli 3*

Stravovanie:
7 x polpenzia

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Barcelona – Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, 7 x ubytovanie s polpenziou v hoteli 3*/4*, dopravu v  podľa programu, sprievodcu CK. Servisné poplatky.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatky: za 1/1 izbu 189 EUR, za vstup do Sagrady Familie vrátane prehliadky s miestnym sprievodcom 29 EUR, za vstup do Parc Güell 12 EUR (odporúčame objednať pri kúpe zájazdu). Ostatné vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Doprava:
Letecká, autobus, resp. mikrobus počas okruhu.

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,16 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,55 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »