8-dňový zájazd do Petrohradu

Destinácia: Rusko, Leningradská oblasť
Kód zájazdu: 1064561
Cena od: 599 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

06.06.2021 8 dní First Minute 599 € +0 € autobusová
25.07.2021 8 dní First Minute 599 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Skvelý 8-dňový zájazd do Petrohradu pre 1 osobu vrátane ubytovania v hoteli s vlastným sociálnym zariadením, raňajkami, profesionálnym sprievodcom, dopravou a zákonným poistením CK.

Popis zájazdu:
1. deň:
Odchod zo Slovenska a presun cez Poľsko. Nocľah v hoteli v Poľsku.

2. deň:
Ráno pokračovanie v presune do Petrohradu. Ubytovanie v Petrohrade.

3. deň:

Po raňajkách začneme s programom a v tento deň nás čaká pešo i autobusom skutočne nabitý program: Nevský prospekt a jeho skvosty ako Kazanská katedrála, Aničkov palác a Aničkov most, uvidíme tiež preslávenú VIP adresu najvychytenejších značiek Gostinnnyj dvor, Alexandrinské divadlo, Chrám Krista na preliatej krvi, Jeliseevský obchod...

Po obede v centre mesta si to po nábreží Nevy namierime do Petropavlovskej pevnosti a chrámu, kde sú pochovaní ruskí cári a kde odpočíva aj posledný z rodu Romanovovcov Mikuláš II., ktorý bol spolu so svojou rodinou zavraždený boľševikmi a pokoj našli až po niekoľkých desaťročiach.

V tento deň v celej svojej kráse uvidíme a  odfotíme si aj svetoznámy krížnik Aurora.

Večer návrat do hotela a voľný program.

4. deň:
Navštívime spolu povinnú jazdu všetkých turistov – mestečko Puškin, známejšie ale najmä pod názvom Carskoe selo. Toto obľúbené letné sídlo cárov je vyhľadávané najmä kvôli nádherne zrekonštruovanému Katarínskemu palácu a Jantárovej komnate, ktorej originál zmizol počas II. svetovej vojny a doteraz je jej osud nejasný.

Cestou späť sa zastavíme na tradičný ruský obed a namierime si to do Ermitáže - jedného z najstarších a najveľkolepejších  múzeí na svete.  Ermitáž bola založená v roku 1764 Katarínou Veľkou. Je to jedna z najúchvatnejších historicko-kultúrnych výstav na svete. Prejsť ju celú, by jednotlivcovi trvalo 11 rokov! Najvzácnejšie exponáty sú od Rafaela a Leonarda da Vinciho.

Nasledovať bude prehliadka Palácového námestia s Alexandrovským stĺpom, ktorý je najťažším monolitom na svete a neprehliadnuteľnou arkou na budove Hlavného štábu.

Návrat do hotela a voľný program.

5. deň:
Ďalší z dní začneme návštevou Dolného parku v Peterhofe. Alebo tiež Petrodvorca alebo tiež Ruského Versailles... Všetky tieto mená patria jednej z najkrajších a najvyhľadávanejších záhrad na svete, ktoré sa dotýkajú kobaltosivých vĺn Fínskeho zálivu... Nie nadarmo bolo toto miesto najobľúbenejším sídlom Petra Veľkého. Posedíme na si brehu zálivu na lavičke, na ktorej sa možno písali i dejiny? Ktovie...

Po návrate do Petrohradu navštívime jeden z najimpozantnejších chrámov mesta – Chrám sv. Izáka, ktorý svojou veľkosťou a majestátom môže smelo súperiť o titul najkrajšieho pravoslávneho chrámu vôbec. Uvidíme tiež jeden zo symbolov mesta – sochu Medeného jazdca, budovu Admirality a pokocháme sa skvostami mesta tentoraz z nábrežia rieky Nevy.

V noci sa spolu vypravíme na jednu z hlavných atrakcií Benátok severu – na dvíhanie mostov.

6. deň:
Tento deň budete pánmi svojho času Vy sami a je vyhradený  na nákupy, nákupy, nákupy... Ale tiež napríklad aj na individuálne návštevy múzeí, palácov či katedrál, Letného sadu – podľa záujmu. Sprievodca Vám poradí a nasmeruje Vás k Múzeu Faberge, Múzeu blokády, Pamätnej izbe F. M. Dostojevského, prípadne môžete absolvovať plavbu loďou po NEVE a riekach a kanáloch mesta, atď.

7. deň:
Po raňajkách odchod smer Slovensko. Prenocovanie v Poľsku.

8. deň:
Po raňajkách odchod na Slovensko.

V cene je zahrnuté:
• doprava luxusným klimatizovaným autobusom
• 8-dňová prehliadka so sprievodcom
• 7x noc v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
• 7x raňajky v hoteli
• zákonné poistenie v znení zákona 170/2018 Zb. z


Cena nezahŕňa:
• vízum do Ruska - kompletný servis - 105 €
• príplatok za jednoposteľovú izbu (200 € na celý zájazd)
• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni UNIQA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)
• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (cca 200 € za všetky vstupy, vrátane všetkých transferov)
• odporúčané vreckové min. 200 € na osobu

Upozornenie pre klientov – pas musí mať platnosť ešte 6 mesiacov po návrate zo zájazdu. Táto lehota nesmie byť prekročená ani o deň.


Príplatky za nástupné miesta:
• Bratislava - bez príplatku
• Trnava - 5,00 €
• Piešťany - 7,00 €
• Trenčín - 9,00 €
• Žilina - 11,00 €

Kontakt

+ 421 2 45 92 30 63

 

senec@seneca.sk
info@lastminutecentrum.sk

 

Last Minute Centrum
Lichnerova 22
90301 Senec

 

Mapa

 

Po-Pia: 09:00 - 18:00
So: 09:00 - 12:00

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,03 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 8,95 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »